Asterix / 12. De Olympische Spelen

Auteur: A. Uderzo

Categorie:Stripboeken / Onderwerp: Humor 174
Cover van het boek 'Asterix / 12. De Olympische Spelen' van A. Uderzo
Uitgevers Bruna B.V. Eigen Uitgaven, Albert Rene Editions
Uitgavejaar 2012
ISBN139782012100909
TaalNederlands
TypeLosbladig

Samenvatting

In het Romeinse legerkamp heerst grote opwinding. Een van de soldaten van het legioen, Tallius Torsus, is uitgekozen om mee te mogen doen aan de Olympische Spelen. Zijn centurion is daar zeer verheugd over, want als Torsus wint, hoopt hij zelf gekerd te worden met het baantje van prefect van Gallia. Maar tijdens zijn training in het bos, krijgt het overdreven zelfvertrouwen van Tallius Torsus een geduchte knauw. Hij ontmoet er twee Galliers die in alles veel beter zijn dan hij: Asterix en Obelix. Woedend rijdt de centurion naar het Gallische dorpje om verhaal te halen. En daar horen de verbaasde Gallikrs voor het eerst van hun leven over de Olympische Spelen. Alleen Panoramix schijnt er meer over te weten. Meteen vatten de Gallikrs het plan op, om ook mee te doen. De verschrikte centurion werpt ogenblikkelijk tegen, dat alleen Grieken en Romeinen mee mogen doen. Maar daarvan zijn de Gallikrs niet onder de indruk. Sinds ze door de Romeinen zijn onderworpen zijn ze immers ook Romeinen geworden? Asterix en Obelix worden uitgekozen om als afgevaardigden van de Gallikrs deel te nemen aan de spelen. En de andere mannen van het dorp gaan mee als morele steun. Na een gezellige overtocht komen de Gallikrs aan in Athene. Tot diepe ellende van de Romeinen. Omdat ze alle hoop opgegeven hebben, verdoen de Romeinse atleten hun tijd met drinken en dobbelen in plaats van met trainen. Natuurlijk gaat dat niet ongemerkt voorbij aan de Griekse magistraten. Deze geven de Romeinen de waarschuwing, dat er geen opwekkende middelen gebruikt mogen worden. Bij deze woorden fleuren de Romeinen weer helemaal op. De Gallikrs gebruiken immers toverdrank? Daar hadden ook de Gallikrs niet bij stilgestaan. En nu moet Asterix in z'n eentje, en zonder toverdrank, de eer van zijn volk zien te redden. Maar met een list bereik je veel. De Gallikrs verspreiden het gerucht, dat in een kleedhokje toverdrank voor het grijpen staat. Aan die verleiding kunnen de Romeinen geen weerstand bieden. Maar ze weten niet, dat Panoramix iets in de drank gedaan heeft, waardoor de gebruiker een blauwe tong krijgt. En die blauwe tong verraadt de Romeinen. Ze worden gediskwalificeerd en de overwinning gaat naar Asterix!

Geschikt voor: 10 - 12 jaar

Bestellen

Bestel 'Asterix / 12. De Olympische Spelen' bij Bol.com € 6,95 Op voorraad. Voor 23:59 besteld, morgen in huis
  zoek
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen via e-mail Printen Delen op andere sociale netwerken
Zoek je ook goede films? Bezoek Leukomtekijken.