De Arabische cocktail

-
Auteur: Lambrecht

Categorie:Geschiedenis & Politiek / Onderwerp: Geschiedenis & Politiek overig 2679
Cover van het boek 'De Arabische cocktail' van  Lambrecht
Uitgevers Halewyck, Van Halewyck
Uitgavejaar 2013
ISBN139789461311429
TaalNederlands
TypePaperback

Samenvatting

De westerse media noemden het hoopvol 'de Arabische Lente', want eindelijk ging het met het Midden-Oosten de goede kant uit. De regio stond op de drempel van de democratie en zou het extremisme goeddeels naar de geschiedenisboeken verbannen. Maar niet iedereen was overtuigd van de goede afloop. Alleen was die visie taboe en bleven we langer geloven in het sprookje dan goed was. Gebeurtenissen werden verzwegen of opgeklopt, gissingen deden zich voor als de waarheid. Een van die fata morgana's, de opstand van het geweldloze volk tegen de brutale verdrukker, vervaagde langzaam maar zeker. De conclusie was ontnuchterend.
In de lijn van De Arabische revolutie en van ruim een kwarteeuw verslaggeving over deze roerige regio, rapporteert Jef Lambrecht als een van de zeer weinigen met gepaste afstandelijkheid en onpartijdigheid over de Arabische cocktail.
Jef Lambrecht (1948) was van 1978 tot 2010 journalist bij de VRT-radio, gespecialiseerd in het Midden-Oosten. Hij publiceerde eerder IX-XI. Hoe 11 september mogelijk werd (2002), De Zwarte Wieg. Irak, nazi's en neoconservatieven (2003), De heilige wereldoorlog. Halfweg de kruistocht tegen het moslimterrorisme (2009). De Arabische cocktail is daar het vervolg op.

Bestellen

Bestel 'De Arabische cocktail' bij Bol.com € 25 Op werkdagen besteld, binnen 1-2 werkdagen in huis
  zoek
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen via e-mail Printen Delen op andere sociale netwerken
Zoek je ook goede films? Bezoek Leukomtekijken.