Auteur: Erik Mansvelders
| Uitgever | Academic Service |
| Uitgavejaar | 2002 |
| ISBN | 9039519838 |
| ISBN13 | 9789039519837 |
| Taal | Nederlands |
| Type | Paperback |
Digitale foto's zullen vooral gebruikt worden voor beeldscherm, internet, websites en andere interactieve media. Voor zulke toepassingen gelden dezelfde kwaliteitseisen als voor analoge foto's; bijkomende aspecten zijn die van snelheid en flexibiliteit waarbij de nadruk vooral ligt op de mogelijkheden tot nabewerking.
Dit boek houdt zich bezig met drie aspecten van digitale fotografie.
Het eerste deel behandelt de camera, de onderdelen, de mogelijkheden en specifieke eigenschappen ervan, zodat u optimaal gebruik kunt maken van uw investering.
Het tweede deel gaat over de aspecten van het fotograferen, niet alleen technische aspecten maar ook creatieve, zodat u de digitale technieken kunt aanwenden voor het maken van portret- of landschapsfoto's. Dit deel is geen volwaardige cursus fotografie, maar geeft wel een handvat tot het maken van betere foto's.
In het derde deel komt beeldbewerking aan de orde. Daarbij wordt een onderscheid gemaakt tussen de algemene correcties van digitale foto's en bewust aangebrachte wijzigingen.
Als u op het punt staat een digitale camera aan te schaffen, zullen de onderdelen van dit boek u kunnen helpen bij het bepalen van wat voor soort camera u moet kopen. Als u al een digitale camera hebt, kan dit boek u helpen bij het maken van foto's die beantwoorden aan het doel dat u eraan geeft.
Het boek bevat een groot aantal oefeningen waarmee u de nieuw verworven kennis direct in de praktijk kunt oefenen.
Op de cd-rom bij dit boek vindt u alle in het boek gebruikte afbeeldingen, de oefen-bestanden en software (demo Photoshop 5.0, Irfanview, Exif, demo Paint Shop Pro 7.0).