Het aanzien van Claus / 1926-2002

-
Auteur: Han van Bree

Categorie:Geschiedenis & Politiek / Onderwerp: Koningshuizen -
Cover van het boek 'Het aanzien van Claus / 1926-2002' van Han van Bree
Uitgevers Uitgeverij het Spectrum, Unieboek | Het Spectrum
Uitgavejaar 2002
ISBN139789027441102
TaalNederlands
TypeHardcover

Samenvatting

De hoffelijke veroveraar van de Nederlandse harten
Integer, serieus, bescheiden. Dat zijn drie trefwoorden waarmee prins Claus kan worden getypeerd. Dankzij die eigenschappen wist hij bij de Nederlanders in korte tijd respect af te dwingen. Claus ontpopte zich, mede doordat hij zo snel de Nederlandse taal machtig werd, tot één van de meest gewaardeerde leden van de koninklijke familie. Daarbij mag niet worden vergeten dat het hem in Nederland aanvankelijk niet makkelijk werd gemaakt. Door zijn Duitse afkomst vonden velen hem als partner van kroonprinses Beatrix niet gewenst. Hij bleef, trouwde en overwon dankzij zijn charme, de weerstand tegen zijn persoon.Claus bleek een liefhebbende vader, een toegewijde echtgenoot en een plichtsbewuste prins-gemaal.
Het oranje hart van een wereldburger
Zijn kennis van de ontwikkelingssamenwerking en de milieuproblematiek dwong bewondering af. Ook de openhartige wijze waarmee Claus over zijn geestelijke en lichamelijke problemen sprak, maakte indruk. Hoewel zijn ziekten hem steeds meer parten speelden, probeerde hij zo lang mogelijk zijn plichten te vervullen.
Het leven van prins Claus is het onderwerp van dit boek. De meest typerende foto's en verhelderende teksten geven een afgerond beeld van het leven van een integere pater familias.

Bestellen

Bestel 'Het aanzien van Claus / 1926-2002' bij Bol.com
  zoek
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen via e-mail Printen Delen op andere sociale netwerken
Zoek je ook goede films? Bezoek Leukomtekijken.