Het rijk van de angst

-
Auteur: B. Barber

Categorie:Geschiedenis & Politiek / Onderwerp: Politiek -
Cover van het boek 'Het rijk van de angst' van B. Barber
Uitgever Anthos
Uitgavejaar 2003
ISBN139789076341736
TaalNederlands
TypePaperback

Samenvatting

Een baanbrekend nieuw boek van de internationale bestsellerauteur van Jihad vs. McWorld
Hoe heeft het Amerikaanse buitenlandse beleid zich kunnen ontwikkelen tot de huidige agressieve politiek? Hoe heeft de regering-Bush zich zo kunnen vervreemden van `het oude Europa´ en de Verenigde Naties? En wat zijn de consequenties voor de internationale democratie?
Volgens Benjamin Barber is het radicaal verkeerd om angst (voor terrorisme) te bestrijden door angst (voor oorlog) te zaaien. De `shock and awe´-ideologie is een regelrechte bedreiging voor de wereldvrede en een belemmering voor de internationale verspreiding van democratie.
Barber laat zien dat alleen internationale samenwerking, wetgeving en soevereiniteit de huidige mondiale crisis kunnen bezweren. En de verspreiding van westerse waarden moet niet beperkt blijven tot de markteconomie (McWorld), maar zich ook richten op zaken als opvoeding, burgerschap en democratie. Barber besluit zijn boek met een schets van een `Declaration of Interdependence´, waarin deze intenties zijn vastgelegd.
Benjamin Barber is als hoogleraar politicologie verbonden aan de Universiteit van Maryland. Daarnaast is hij werkzaam voor het Democracy Collaborative van Georges Soros. In het verleden was hij adviseur van president Clinton. Hij schreef vijftien boeken, waaronder de internationale bestseller Jihad vs. McWorld.

Bestellen

Bestel 'Het rijk van de angst' bij Bol.com
  zoek
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen via e-mail Printen Delen op andere sociale netwerken
Zoek je ook goede films? Bezoek Leukomtekijken.