Antenne / 2000

-
Auteurs: Dirk J. Korf, Ton Nabben

Categorie:Gezondheid & Psychologie / Onderwerp: Gezondheid & Psychologie overig -
Cover van het boek 'Antenne / 2000' van Dirk J. Korf en Ton Nabben
Uitgever Rozenberg Publishers
Uitgavejaar 2001
ISBN139789051705485
TaalNederlands
TypePaperback

Samenvatting

In Antenne 2000 (de achtste editie) staan de belangrijkste ontwikkelingen in het gebruik van alcohol, tabak, drugs en gokken onder jongeren en jongvolwassenen in Amsterdam.
Trends worden geschetst aan de hand van wat een panel van insiders (uitgaanders, clubmedewerkers, dealers, straathoekwerkers, etc.) waarneemt. Opvallend in 2000 is - volgens dit panel - de groeiende populariteit van kleinere uitgaansgelegenheden, met name lounges. Het oorspronkelijk overwegend witte club- en partypubliek wordt meer multicultureel. Alcohol is nog altijd veruit de belangrijkste uitgaansdrug, die in steeds meer - vaak dure - varianten geconsumeerd wordt. In het Amsterdams uitgaansleven van 2000 lijkt XTC over haar hoogtepunt heen, terwijl het gebruik van cocaïne zich verder verspreidt en binnen verschillende netwerken de belangstelling voor GHB groeit. Tegenover deze uitgaanders staan - veelal allochtone - buurtjongeren die weinig uitgaan, maar wel veel blowen en probleemjongeren die veel alcohol drinken en gekookte coke (crack) roken.
Naast uitgebreide verhalen van en over drugsconsumenten bevat Antenne 2000 een schat aan kwantitatieve gegevens. Voor het eerst is uitvoerig het genotmiddelengebruik van jonge cafébezoekers onderzocht. Ook is de relatie tussen alcohol en geweld tijdens het uitgaan nader bestudeerd. Tenslotte is er aandacht voor de ontwikkelingen in de kwaliteit van XTC en de rol die internet kan spelen bij voorlichting en preventie.

Bestellen

Bestel 'Antenne / 2000' bij Bol.com
  zoek
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen via e-mail Printen Delen op andere sociale netwerken
Zoek je ook goede films? Bezoek Leukomtekijken.