De cirkel voltooien

-

levenslessen in het hospice

Auteur: M. Bots

Categorie:Gezondheid & Psychologie / Onderwerp: Populaire psychologie 514
Cover van het boek 'De cirkel voltooien' van M. Bots
Uitgever Altamira-Becht
Uitgavejaar 2007
ISBN9069637529
ISBN139789069637525
TaalNederlands
TypeHardcover

Samenvatting

Vrijwilligerswerk in een hospice
Openhartig verslag van binnenuit

De hospicebeweging ontstond ruim vijftig jaar geleden in Engeland en is inmiddels uitgewaaierd over alle delen van de wereld. In een hospice wordt palliatieve zorg verstrekt aan mensen die in hun laatste levensfase verkeren. Niet de genezing van de patiënt is het doel, maar een zo hoog mogelijke kwaliteit van het leven. De dood wordt gezien als een natuurlijk proces, dat niet onnodig wordt gerekt of verkort. Naast behandeling van pijn en lichamelijke klachten is er veel aandacht voor de emotionele, psychosociale en psychische problemen van stervenden. In een hospice werken doorgaans veel vrijwilligers.
Publiciste Mirre Bots heeft tweeënhalf jaar als vrijwilliger in een hospice gewerkt en zij doet in De cirkel voltooien openhartig verslag van die periode. Ze beschrijft het leven in een hospice van binnenuit: welke emoties, processen en ontwikkeling de mensen die er verblijven en hun naasten doormaken, en wat het werken in een hospice betekent voor haar als vrijwilliger. Wat kom je tegen, hoe ga je daarmee om, hoe vind je de juiste innerlijke houding en wat leer je ervan?
Mirre Bots is al meer dan twintig jaar werkzaam als journalist en publicist. Haar artikelen verschijnen in tijdschriften als Jonas, Happinez, Onkruid en VolZin.

Bestellen

Bestel 'De cirkel voltooien' bij Bol.com
  zoek
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen via e-mail Printen Delen op andere sociale netwerken
Zoek je ook goede films? Bezoek Leukomtekijken.