Uitgever | Thoth |
Uitgavejaar | 2001 |
ISBN | 9068682903 |
ISBN13 | 9789068682908 |
Taal | Nederlands |
Type | Paperback |
De twintigste eeuw was zonder twijfel de eeuw van de vormgeving: elk aspect van ons bestaan wordt erdoor beinvloed, van de wijze waarop ons eten is verpakt tot het uiterlijk van onze citruspersen en de auto's waarin we ons verplaatsen, van de huizen, winkels en hotels die we bevolken tot de tijdschriften die we lezen.
Uitgegeven in samenwerking met het Design Museum in Londen biedt Design van de 20ste eeuw een uitgelezen selectie van de belangrijkste en invloedrijkste ontwerpen uit de moderne tijd. Aan de orde komen bijdragen van pioniers als Frank Lloyd Wright, Walter Gropius, Coco Chanel, Piet Zwart, Le Corbusier, Gerrit Rietveld, Gio Ponti, Raymond Loewy, Arne Jacobsen, Christian Dior, Giorgio Armani, Yohji Yamamoto, Rem Koolhaas, Phillippe Starck en vele anderen.
Het boek bevat heldere beschrijvingen over onder meer mode, architectuur, interieurs, meubels, verlichting, typografie, verpakkingen, reclame, vervoer, huisraad en communicatie. Met bijna vierhonderd van de beste en duurzaamste voorbeelden van moderne ontwerpen - van het Zwitserse legerzakmes, de T-Ford en de rood-blauwe Rietvel-stoel tot en met de innovatieve vernieuwingen als de Apple iMac, het Philips broodrooster en de nieuwe VW Kever - geeft Design van de 20ste eeuw