Weg van de supermarkt

-
Auteur: Gerrit Jan Groothedde

Categorie:Gezondheid & Psychologie / Onderwerp: Gezondheid & Psychologie overig -
Cover van het boek 'Weg van de supermarkt' van Gerrit Jan Groothedde
Uitgevers Spectrum, Eetschrijver, Spectrum
Uitgavejaar 2014
ISBN139789000340934
TaalNederlands
TypePaperback

Samenvatting

Echt eten kopen



Met Weg van de supermarkt wijst Culinair journalist Gerrit Jan Groothedde, beter bekend als de Eetschrijver, de lezer de weg om weer aan echt eten te komen. Zelf verhuisde de Eetschrijver naar Almere Buiten. Hij ontdekte dat in deze Stad van de Toekomst vrijwel niets te eten is – buiten het nogal treurige aanbod in de supermarkt.

In zijn boek schetst hij een historisch perspectief en vergelijkt hij van diverse producten de supermarktvariant met de ambachtelijke versie. Hij voert confronterende gesprekken (met o.a. een chefkok, een foodtrendwatcher, een culinair journalist, een duurzaamheidsactivist) en hij toont de alternatieven voor 'supermarkteten'. Door dit alles loopt als rode draad het pijnlijk hilarische relaas van zijn eigen telkens weer mislukkende pogingen om zes maanden lang geen eten in een supermarkt te kopen.

Gerrit Jan Groothedde was eind jaren zeventig souschef in het Brusselse restaurant L"Italiano. Sinds 2000 is hij freelance culinair journalist.

Bestellen

Bestel 'Weg van de supermarkt' bij Bol.com € 19,99 Vandaag voor 23:00 uur besteld, morgen in huis.
  zoek
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen via e-mail Printen Delen op andere sociale netwerken
Zoek je ook goede films? Bezoek Leukomtekijken.