Wuyts on the road

-

verhalen die niet in de krant komen

Auteur: M Wuyts

Categorie:Sport & Hobby / Onderwerp: Sport & Hobby overig 356
Cover van het boek 'Wuyts on the road' van M Wuyts
Uitgevers Uitgeverij Houtekiet, Houtekiet
Uitgavejaar 2009
ISBN139789089240934
TaalNederlands
TypePaperback

Samenvatting

Wat vertrouwt Sven Nys een reporter toe op nieuwjaarsdag? Hoe draait een hondse ervaring op het Belgisch kampioenschap veldrijden toch uit op een zinderende apotheose? Waarom spreekt mevrouw Valverde meer tot de verbeelding dan haar belaagde man?
Wielercommentator Michel Wuyts gunt ons in een eigenzinnig dagboek een blik achter gesloten deuren en opent ook in moeilijke thema's zijn hart. Hij vertelt hoe autorijden naast rallywereldkampioen Sébastien Loeb een bijna-doodervaring tastbaar maakt. Hij legt uit waarom de blik van Stijn Devolder aan de vooravond van de Ronde van Vlaanderen veel meer vertelt dan een live-interview, en hoe een hoeragesprek met Tom Boonen na Parijs-Roubaix toch een gemiste kans wordt.

Waarom is de Tour de hel en de Vuelta de hemel, en hoe komt het dat de viering van Eddy Merckx een fan van tweeënvijftig toch weer week maakt? Waarom blijft het becommentariëren van een sprint trapezewerk? En waarom is deze volbloed wielerverslaggever een langeafstandloper geworden? Wuyts ervaart aan den lijve hoe uitdroging na twee uur hardlopen een mens tot waangedachten drijft en hoe een gezellige duurloop aan de boorden van de Adriatico de marathongedachte doet opborrelen.

Wuyts on the road is een menselijk verhaal van passie en hoop, van ontgoocheling en geluk. Wuyts ontroert, Wuyts verrast, in een vaak prettig gestoorde stijl. Een must voor wie meer wil dan de getoonde werkelijkheid.

Michel Wuyts (1956) is dé wielerverslaggever van de vrt. Dit is zijn zevende boek over de wielersport.

Bestellen

Bestel 'Wuyts on the road' bij Bol.com
  zoek
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen via e-mail Printen Delen op andere sociale netwerken
Zoek je ook goede films? Bezoek Leukomtekijken.